Skip to content

BEL, BOYUN FITIĞI

Fıtıklar ve Ağrı temel olarak kişinin yaşam kalitesini çok fazla etkileyen durumlardır
Günlük hayatta sürekli yaşanan ağrı bir süre sonra vücudumuz tarafından ağrı hafizası da oluşturduğu için hep tekrarlama eğilimindedir. Bir de ağrı için kullanılan ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçların birçok yan etkisi olmaktadır. Tedavi ile kişilerin ağrıya sebep olan bölgedeki kan akımı arttırılır. Blokaj çözülür. Psikolojik faktörlerin farkına varması sağlanır. Bu da sadece ağrının geçmesi değil fiziksel olarak da iyileşmeyi de beraberinde getirir. Tedavi ile kişinin yaşadığı kaygı, depresyon, uyku bozuklukları, ilaç yüküne bağlı mide rahatsızlıkları
kişinin tüm yaşadığı psikolojik süreç de iyileşir. Ağrı şiddetinin azalması, kişinin günlük hareket kolaylığını iyileştirmek, Fıtık ve inflamasyon olan bölgede iyileşme sağlamaktır.
Bel boyun fıtığı tedavisinde kişinin klinik durumuna, yaşına ve rahatsızlığının şiddetine göre tedavi planlanır. Temel olarak yapılan tedaviler arasında:
1)Detoks/İnflamasyon azaltma
2)Akupunktur yöntemi kullanılmaktadır.

Kronik hastalıklar ve Ağrı tedavisinde Biofeedback yöntemi görülebilen sorunları değil, vücuttaki gizli problemleri tarayıp tedavi edebilmektedir. Yöntem kişilerdeki hem ruhsal hem de fiziksel sebepleri onararak ağrı ve hastalık tedavilerinde bütünsel bir iyileşme sağlar. Kronik ağrı, depresyon, migren, bel- boyun fıtığı, eklem rahatsızlıkları, diz ağrısı vb, sırt ağrısı gibi şikayetleri olan kişilerde seans sayısı ve tedavi süreci kişinin durumuna, hastalığın şiddetine göre değişmektedir..

Tedavide amacımız kişinin tüm yaşadığı psikolojik süreci ve ağrıyı iyileştirmektir. Ağrı şiddetinin azalması, kişinin günlük hareket kolaylığını iyileştirmek, Fıtık ve inflamasyon olan bölgede iyileşme sağlamaktır.

 

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi muayenehanesindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.”

Let’s talk or book now

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

Call Now Button