Skip to content

PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLAR

PSİKOLOJİK HASTALIKLAR

“Psikolojik kökeni olmayan hastalık yoktur.”


Kliniğimizde tüm hastalıklar için bütüncül bir tedavi yaklaşımı izlenmektedir.

Bu cümle size çok iddialı gelebilir ama aklımıza gelebilecek tüm rahatsızlıkta maalesef psikolojik bir neden mutlaka bulunmakta. Hasta bazen bunu farketmese de….

Bu nedenle bir hastalığı tedavi ederken sadece tek yönüyle ele almak tam tedavi şansını azaltmaktadır. Bir tıp doktoru olarak tüm hekimlik hayatım boyunca psikolojik faktörlerin hastalıkların ortaya çıkışı ile ne kadar sıkı bir bağı olduğunu birçok hastamdan gözlemledim.
Psikolojik rahatsızlıklarda ise kaynak sebeblerin olduğuna artık çoğumuz inanıyoruz.

Bu hastalıkların tedavisinde ise Kliniğimizde birkaç farklı tedavi beraber uygulanmaktadır.

1) Akupunktur tedavisi

2) Detoks

3) Bach Çiçekleri tedavisi

4) Psikolojik Destek tedavileri

Kişinin hastalığının şiddetine, süresine, yaşına göre bu tedavilerden biri ya da birkaçı uygulanabilmektedir.

Tedavi sürecinde ise iyileşme ilk seanslardan itibaren gözlenmektedir.

Akupunktur tedavisi
Kliniğimizde Akupunktur tedavisi ile genel olarak vücudumuzdaki enerji kanallarında (Meridyen) dengelenme tedavisi yapılmaktadır.
Bu enerji kanallarındaki dengesizlik birçok rahatsızlığa yol açabilir.
Bu rahatsızlıklar psikolojik ya da fiziksel rahatsızlıklar olabilir.
Denge sağlandığında ise ağrı ile giden fiziksel rahatsızlıklarda iyileşme olacağı gibi, psikolojik kökenli olan rahatsızlıklarda da düzelmeler olmaktadır.
Kliniğimizde ayrıca enerji çalışmaları da yapılabilmektedir. Böylece Akupunktur tedavisi ile birlikte, gereken hastalarda enerji çalışmaları ile de desteklendiğinden iyileşme hızlanmaktadır.
Depresyon
Anksiete
Stress
Sebebsiz ve kontrol edilemeyen öfke
Kaygı, endişe
Fobiler
Sınav stresi
Korkular

kliniğimizde takip edilmektedir

ANKSİYETE

Baslıca özelliği en az 6 ay sureyle hemen her gün ortaya çıkan, bir çok olay ya da etkinlik hakkında aşırı kaygı, endişe, evham ya da huzursuzca bir beklenti içinde olmaktır. kişi gerilimini ve kaygısını kontrol etmekte zorlanır. bu kaygı durumuna huzursuzluk, kolay yorulma, düşüncelerini yoğunlaştırmada güçlük çekme,kaslarda gerginlik hissi ve uyku bozukluğu belirtilerinden en az 3 u de eslik etmektedir

DEPRESYON

“Depresyon Eğilimle Başlar”

Depresyon ruhsal, duygusal ve fiziksel olarak hissedilen ve farklı belirtilerle kendini gösteren bir durumdur.En az 2 hafta süreyle kişinin tüm hayati aktivitelerini, (iş, aile ve kişisel) etkileyen bitkinlik halidir.Kliniğimizde Akupunktur ve isteyen kişilerde uygulanan enerji çalışmaları ile Depresyon tedavisi yapılmaktadır.Kişi durumunun farkında ve iyileşmeye hazırsa zihinsel olarak iyileşme sürecine girmiştir. Uyguladığımız yöntemler

Yapılan zihinsel çalışmalar ile olaylara karşı bakış açınızın değişmesine yardım amaçlanmaktadır.Çünkü kişiyi depresyona iten olaylar, kaldırabileceğinden çok daha fazla olan travmalar, kayıplar maalesef geri getirilemeyebilir. Ancak zihinsel olarak güçlü hissedersek tüm bu durumların üstesinden gelmemiz kolaylaşır.

Akupunktur ile Fiziksel olarak vücudunuzda olması gereken enerjiler yan etkisiz ve doğal yolla dengeye getirilerek endişenin, mutsuzluk halinin düzeltilmesi sağlanır.Akupunktur tedavisi ile Psikolojik Etki doğal yolla, elde edilmektedir. Beyindeki dopamin ve seratonin seviyesi Akupunktur ile artmaktadır.Depresyon fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak tüm yönüyle ele alındığı için de iyileşme daha hızlı görülmektedir.
Detoks tedavisi

Kronik hastalıklar ve Ağrı tedavisinde Biofeedback yöntemi görülebilen sorunları değil, vücuttaki gizli problemleri tarayıp tedavi edebilmektedir. Yöntem kişilerdeki hem ruhsal hem de fiziksel sebepleri onararak ağrı ve hastalık tedavilerinde bütünsel bir iyileşme sağlar. Kronik ağrı, depresyon, migren, bel- boyun fıtığı, eklem rahatsızlıkları, diz ağrısı vb, sırt ağrısı gibi şikayetleri olan kişilerde seans sayısı ve tedavi süreci kişinin durumuna, hastalığın şiddetine göre değişmektedir..

HASTALIKLARIN ZİHİNSEL NEDENLERİ

Bir doktor olarak Tıp eğitiminden sonra karşılaştığım, tanı konulan, ilaçlarla tedavi edilen hastalıkların ardında bizim bildiğimizden farklı bazı sebeblerinin de olabileceğini düşündüm. Çünkü iyileşme sürecinde bazı hastalar daha hızlı ve olumlu bir seyir yaşarken bazılarınınsa her türlü tıbbi tedaviye rağmen iyileşememediği ve kronik hastalıklarla hayatına devam etmesi gereken durumlar oldu…Bu konuda hastalıkların zihinsel sebeblerini de araştırmaya başladım.

Hayatımızdaki tüm deneyimler gibi, hastalıklarımızı da maalesef kendi düşünce kalıplarımızla yaratabiliyoruz. Ulaştığımız her sonucun temelinde ve gelişiminde bir düşünce kalıbı yatar. Bu nedenle, bir hastalığı kalıcı bir biçimde ortadan kaldırabilmemiz için önce onu yaratan zihinsel nedeni çözüp halletmemiz gerekiyor.

Hayatımızdaki tüm deneyimler gibi, hastalıklarımızı da kendi düşünce kalıplarımızla yaratırız. Ulaştığımız her sonucun temelinde ve gelişiminde bir düşünce kalıbı yatar. Bu nedenle, bir hastalığı kalıcı bir biçimde ortadan kaldırabilmek için önce onu yaratan zihinsel nedeni çözüp halletmemiz gerekir

Kaynak: http://www.webhatti.com/saglik/597646-tum-hastaliklarin-zihinsel-nedenleri.html
Hayatımızdaki tüm deneyimler gibi, hastalıklarımızı da kendi düşünce kalıplarımızla yaratırız. Ulaştığımız her sonucun temelinde ve gelişiminde bir düşünce kalıbı yatar. Bu nedenle, bir hastalığı kalıcı bir biçimde ortadan kaldırabilmek için önce onu yaratan zihinsel nedeni çözüp halletmemiz gerekir

Bütün ve sağlıklı olabilmek için bedeni, zihni ve ruhu dengelememiz gerekir. Bedenimize iyi bakmak zorundayız. Ancak üç şey dengelendiğinde yaşamaktan sevinç ve haz duyabilir, mutlu olabiliriz. Kendi iyileşme sürecimize katılmayı seçmediğimiz sürece, hiçbir doktor, terapist, şifacı bunu sağlayamaz.

Bu konuda yararlandığım çok güzel bir kaynaktan bazı hastalıklar, olası nedenler ve yeni düşünce modeli örnekleri yer almakta.

HASTALIK

OLASI NEDEN

YENİ DÜŞÜNCE MODELİ 

AKCİĞER RAHATSIZLIKLARI

Varolma ve coşkuyla yaşama hakkını kendinde görmeme.

Hayatı bütünüyle ve hak ettiğimi bilerek içime alıyorum. 

ALZHEIMER

Dünyayla ilişkiyi reddetme, yükten kaçış.

Hayatın haz ve sevinçlerine doğru ilerliyorum. 

ANKSİYETE

Hayatın akışına güvenmeme.

Yaşamın emin ellerindeyim. 

AŞIRI İŞTAHSIZLIK

Hayatı ve kendini reddetme, korunma ihtiyacı.

Kendimi kabulleniyor, güvenle yaşıyorum.

AŞIRI KİLO

Güvensizlik, arayış, savunma isteği bazen gizli öfkeyle bağışlayamama.

Duygularımla barışık ve güvendeyim. Affetmeyi seçiyorum. 

ASTIM

Birey olamama, boğulmuş hissetme, bastırılmış ağlama.

Özgür bir birey olarak kendi hayatımın sorumluluğunu üstleniyorum.

DALAK RAHATSIZLIĞI

Sabit fikirlilik, acı, tedirginlik, endişe.

Hayatımda herşey iyi ve güzel.

DENGE BOZUKLUKLARI

Dağınık düşünme, düşüncelerini merkezde toplayamama.

Tam bir denge halinde yaşamın merkezindeyim.

DEPRESYON

Aşırı umutsuzluk, kızgınlık.

Geçmişi bırakıp huzur ve coşku dolu yaşamı seçiyorum.

MİDE RAHATSIZLIKLARI

İçini yiyen belirsizlik, kaygı.

Hayırlar getiren güvenli bir hayatın içindeyim.

MENOPOZ SORUNLARI

Kendini reddetme, yaşlanma korkusu.

Bedenimi ve yaşımı seviyorum.

NEZLE 

İncinme.Kışın sıklıkla nezle olurum şeklindeki inançlar. 

Huzurlu, sağlıklı ve mutlu hissediyorum.

OMURGA RAHATSIZLIKLARI

Hayatın desteğinden yoksun olduğuna inanma.

Hayat tarafından desteklenerek güvenle dimdik ilerliyorum.

OMUZDAKİ RAHATSIZLIKLAR

Hayatın yüklerini taşıyamama.

Her geçen gün daha rahat, hafif ve mutluyumYasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi muayenehanesindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.”

Let’s talk or book now

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

Call Now Button