Skip to content

MORBİD OBEZİTE TEDAVİSİ

Morbid Obezite Tedavisi

 

Vücut kitle indeksiniz >35-40 ise Morbid Obezite’niz var demektir. (Aşırı fazla Kilo). Bu kişilerin aklına gelen için ilk tedavi cerrahi olsa da sağlıklı bir iştah kesme yöntemi, uygun diyet ve bu konuda uzman bir doktor yardımıyla cerrahisiz de kilo verebilirsiniz.

Psikolojik Destek

Morbid Obezitede kişinin iştahı genellikle kontrol edilemeyen durumdadır. Psikolojik olarak depresyon hali çoğunlukla beraberinde eşlik eder. Uzun süre kilolu olmak, kilo verememek kişilerde bir daha kilo veremeyeceği inancını da genellikle arttırmıştır.

Bu durumda tedavi de öncelikle depresyon halinin fazla olduğu kişilerde bilinçaltı temizleme, kilo ile ilgili yanlış bilinçaltı kodlamaları değiştirmek üzere enerji çalışmaları önermekteyim.

Kişinin kilo verebileceğine olan inancı da tedavimizi olumlu etkilemektedir.

Detaylı bir kan testi incelemesi çok önemlidir. Kişinin Şeker hastalığı, Tansiyon rahatsızlığı, vitamin eksiklikleri, Hormonal durumu mutlaka incelenmektedir. Bunlara yönelik de önlemler alınarak kilo verme kolaylaşacaktır.

Bağımlılık tedavisi

Belirli bir kilonun üzerinde kişide mutlaka şeker, çikolata, tatlı, karbonhidrat bağımlılığı olmaktadır. Bu durumda kişinin kilo vermesini, iştah kontrolünü zorlaştırmaktadır. Bağımlılık tedavisi ile de kişinin iştahı kolayca kontrol edilebilir düzeye inebilir.

Sağlıklı bir Diyetin kilo vermede etkisi

Kilo verirken uygulanan diyet çok önemlidir. Kişiler aç kalarak kilo veremez. Ya da aç kalarak verilen hızlı kilolarda kas kaybı da olacağı için vücut için son derece sağlıksız olur.

Muayenehanemde özellikle birçok güncel bilgi ışığında kişiler için sağlıksı olan beslenme alışkalıkları değiştirilerek, sağlıklı bir diyet programı uygulanmaktadır. Bunu alışkanlık haline getiren hastalarım kas artarak sağlıkla kilo vermekte, genel vücut kan değerlerinde düzelmeler olmakta ve sarkmadan hayli fazla kiloları verebilmektedirler.

Tedavi Süresi:

Süreç kişiden kişiye değişir. Ancak burada dikkat edilecek en önemli unsur hiçkimse 1 günde kilo almamaktadır. Kilo alma süreci yıllar boyunca devam etmektedir. Dolayısı ile 1-2 seanslkı tedavi ile de onca yılın alışkanlığını bir anda silmek mümkün değildir. Muayenehanemde morbid obezite tedavisi haftalık olarak düzenlenmektedir. Şehir dışından gelen hastalarımız içinse gelebilecekleri bir tedavi sıklığı kişiye göre düzenlenmektedir. Ama  iştah kontrolünün sağlanması mutlaka bir süreç almaktadır.

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.”

Let’s talk or book now

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

Call Now Button